جدید

فلو سوئیچ F261KAH جانسون کنترل Johnson Control

F261KAH-V01C

جدید

دارای 4 تیغه استنلس استیل 1 اینچ , 2 اینچ , 3 اینچ و 6 اینچ
مناسب برای لوله از سایز 1 تا 8 اینچ
نوع سوییچ SPDT
سایز اتصال به لوله : 1 اینچ
ماکسیمم فشار سیال : 20 بار 
رنج دمای سیال : 29- تا 121  درجه سانتیگراد
رنج دمای محیط : 40- تا 60 درجه سانتیراد
ساخت جانسون اصل

جهت اطلاع از قیمت فلو سوییچ جانسون کنترل مدل F261KAH تماس بگیرید.

جزییات بیشتر

0 ریال

افزودن به علاقه‌مندی‌ها

مشخصات

سایز کانکشن ''1
دمای محیط ۴۰- تا ۶۰ درجه سانتیگراد
مدل F261KAH-V01C
رنج دمای سیال ۲۹- تا ۱۲۱ درجه سانتیگراد
ماکسیمم فشار سیال ۲۰ بار

اطلاعات بیشتر

فلوسوئیچ تیغه ای جانسون کنترل (JOHNSON CONTROL) مدل F261KAH

فلوسوییچ های تیغه ای سری F261 جانسون کنترل جهت استفاده در خطوط آب، اتیلن گلیکول یا سایر مایعات مناسب است. این مدل در کاربردهای آب استخر و روغن های روان کننده نیز کاربرد دارند.فلوسوئیچ های پدالی سری   Johnson Control F261از انواع اندازه‌های پدال برای پاسخ به جریان سیال در کاربردهایی با لوله‌هایی با اندازه 1 اینچ یا بیشتر استفاده میشود.فلوسوئیچ‌های جریان کم سری F261 به نرخ جریان سیال کم در کاربردهایی با لوله‌های اندازه 1 اینچ یا کمتر پاسخ می‌دهند.فلو سوییچ F261KAH دارای تیغهای  استنلس استیل 1 اینچی، 2 اینچی، 3 اینچی، و 6 اینچی، واشر دندانه دار، و پیچ تیغه میباشد.

• تمام فلوسوییچ های سری F261KAH شرکت Johnson Controls برای کنترل تجهیزات در شرایط عملیاتی عادی در نظر گرفته شده اند. در مواردی که خرابی یا عملکرد نادرست یک فلوسوئیچ F261KAH منجر به یک وضعیت عملکرد غیرعادی شود می‌تواند باعث آسیب شخصی یا آسیب به تجهیزات یا سایر اموال شود، سایر دستگاه‌ها (کنترل‌های محدودیت یا ایمنی) یا سیستم‌ها (زنگ هشدار یا نظارت) برای هشدار دادن، یا محافظت در برابر خرابی یا خرابی کلید جریان F261 باید به عنوان بخشی از سیستم کنترل گنجانده شده و نگهداری شود.

• فلوسوئیچ تیغه ای سری F261KAH-V01C را در نزدیک محیط هایی که ممکن است مواد خورنده یا بخار وجود داشته باشد، نصب یا استفاده نکنید. قرار گرفتن فلوسوییچ پدلی سری F261KAH-V01C در معرض محیط های خورنده ممکن است به اجزای داخلی دستگاه آسیب برساند و گارانتی را باطل کند.

• از فلوسوییچ پارویی سری F261KAH V01C در مکان هایی که سیال در لوله ها به زیر نقطه انجماد سیال می رسد و باعث یخ زدگی داخلی می شود استفاده نکنید.

از فلوسوئیچ تیغه ای سری F261KAH V01C در کاربردهایی با فشار سیال تا ۲۰باراستفاده کنید. در حالت استاندارد برای فلوسوئیچ F261، در صورت قطع جریان، کمپرسور تبرید را در سیستم چیلر سیال خاموش کنید. این امر احتمال یخ زدگی چیلر را کاهش می دهد.

سازگاری با سیالات

فلوسوئیچ های سری F261KAJ  پن جانسون کنترل با چندین سیال رایج سازگار هستند:

•اب

•اتیلن گلیکول

•آبنمک

• آب دریا

• آب استخر

• روغن های روان کننده

نحوه نصب و تنظیم فلو سودیچ جانسون کنترل مدل F61KB و F261KAH

فلو سوئیچ به فشار وارد شده بر روی تیغه توسط سیال جاری پاسخ می دهد. یک پیچ تنظیم محدوده سرعت جریان مورد نیاز برای فعال کردن سوئیچ را تنظیم می کند. برای نصب فلو سوئیچ جانسون کنترلز ابتدا باید منبع تغذیه را قطع نموده و درپوش روی بدنه را بازکنید و بردارید.هنگامی که درپوش را بر میدارید 3 پیچ رنگی و یک پیچ نقره ای مانند شکل زیر میبیند. پیچ قرمز رنگ مشترک است . پیچ زرد به قرمز برای زمانی است که فلو سوییچ در صورت بالا رفتن جریان از حد مورد نیاز فرمان خاموشی دهد و پیچ آبی به قرمز برای زمانی است که فلو سوئیچ در صورت پایین آمدن جریان از حد مجاز فرمان روشن شدن میدهد. پیچ نقره ای نیز پیچ تنظیم ست پوینت یا نقطه تنظیم است.

برای تنظیم فلو سوئیچ و ست پوینت آن :

قبل از هر گونه اتصال الکتریکی، منبع تغذیه را قطع کنید.

پوشش محفظه را بردارید.

برای کاهش یا اقزایش ست پوینت فلو سوییچ :

پیچ تنظیم را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا نرخ جریان مورد نیاز برای فعال کردن سوئیچ افزایش یابد.

پیچ تنظیم را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا نرخ جریان مورد نیاز برای فعال کردن سوئیچ را کاهش دهید.

فلو سوئیچ چیست؟

فلوسوئیچ مانند همه سوئیچ ها ابزاری است که برای ایجاد و قطع جریان الکتریکی در مدار طراحی شده است. در یک سیستم صنعتی،وجود یک فلوسوییچ برای نظارت و کنترل سرعت جریان سیال - مانند بخار، مایعات و گازها ضروری است. به کمک فلو سوئیچ جانسون کنترل میتوان تعمیرات و نگهداری خط را به شکل ایمنی انجام داد و روند جریان سیال را توسط سوییچ on/off تحت کنترل دراورد.

Flow یا جریان چیست؟

در صنعت، جریان عبارت است از حرکت مایعات، بخار و گازها از طریق یک سیستم پردازش. میزان سیال عبوری از یک مجرا ارتباط مستقیم با سرعت عبوری آن سیال و سطح مقطع آن مجرا دارد.به عبارتی هرچع حجم بیشتری از سیال در واحد زمان از آن مجرا عبور کند جریان یا دبی بیشتر است. نظارت و انداگیری این جریان در کنترل حرکت ایمن سیال در یک سیستم صنعتی امری ضروری است.

فلو سوییچ تیغه ای Johnson Controls مدل F261KAH برای چه استفاده می شود؟

همانطور که قبلا گفته شد، فلوسوئیچ ها برای نظارت و کنترل نرخ جریان سیال در یک سیستم فرآیند صنعتی استفاده می شوند. سیستم‌های صنعتی خودکار، برای اطمینان از نرخ جریان ایمن و بهینه، به شدت به کلیدهای جریان متکی هستند. فلوسوییچ پن جانسون کنترل به سطوح نرخ جریان از پیش تنظیم شده پاسخ می دهند و با رسیدن به آن مقدار، دو عملکرد را انجام می دهند:

1.بستن کنتاکت ها و روشن کردن یک قطعه خاص از تجهیزات (فرمان On)

2.باز کردن کنتاکت های آن و خاموش کردن یک قطعه خاص از تجهیزات (فرمان Off)

تفاوت بین فلو سوییچ و سنسور جریان چیست؟

در حالی که فلو سوئیچ ها و سنسورهای جریان هر دو می توانند برای نظارت بر جریان سیال در یک سیستم استفاده شوند، تفاوت بین فلو سوییچ و سنسور جریان در این است که یک سنسور جریان فقط می تواند اطلاعات را نظارت و نمایش دهد ولی فلو سوئیچ ها هم جریان را نظارت می کنند و هم سوییچ و فرمان میتوانند بدهند.

سوئیچ جریان Penn Johnson Controls چگونه کار می کند؟

انواع مختلفی از فلو سوییچ ها در بازار وجود دارد – که به روش های مختلف کار می کنند – اما وجه اشتراک همه فلو سوئیچ ها این است که وقتی نرخ جریان به نقطه تنظیم سوئیچ می رسد، می تواند باز یا بسته شود. مداری که یک عمل را آغاز می کند: خواه پمپ را روشن یا خاموش کند یا در حال فعال کردن زنگ هشدار باشد. فلوسوئیچ جانسون کنترل مدل F61kb 11C از نوع تیغه ای یا پدالی بوده که در ادامه توضیح خواهیم داد.

انواع سوئیچ جریان (برای دیدن انواع فلو سوییچ اینجا کلیک کنید)

هنگام انتخاب فلوسوئیچ برای استفاده در یک سیستم صنعتی، ضروری است که مشخصات آن نوع خاص از فلوسوییچ با معیارهای کاربرد سیستم مطابقت داشته باشد.

سه مورد از محبوب ترین انواع فلوسوئیچ عبارتند از:

۱.فلو سوئیچ پدالی یا تیغه ای:

سوئیچ جریان پدالی یا پارویی با از یک تیغه فنری ساخته شده است که مستقیماً با سیالی که در لوله جریان دارد در تماس است. هنگامی که سیال با نرخ مورد نظر (یا نقطه تنظیم) جریان دارد، تیغه در موقعیت ثابتی قرار می گیرد. افزایش یا کاهش در نرخ جریان، پدال را از نقطه تنظیم خود حرکت می دهد، که این حرکت با توجه با اینکه رو به جلو یا عقب باشد، باعت ایجا یک سوئیج میشود که میتواند فرمان روشنی یا خاموشی به دستگاه بدهد.

فلو سوییچ F61KB-11C و فلو سوییچ F261KAH-701C جانسون کنترل و فلو سوییچ تیغه ای IT مدل SF1K جز این مدل ار فلو سوییچ ها هستند.

۲.فلو سوییچ پیستونی یا خطی:

یک فلو سوییچ پیستونی (یا خطی) به گونه ای طراحی شده است که یک پیستون مغناطیسی شناور آزاد به مقدار جریان عبوری سیال پاسخ دهد. در فلو سوئیچ خطی هنگامی که افزایش یا کاهش جریان سیال داریم، حرکت پیستون یک سوئیچ آب بند شده را فعال می کند و فرمان On/Off صادر میشود.

فلو سوییوچ تخطی IT ایتالیا مدل DB در این دسته قرار دارد.

3.فلوسوییچ های حرارتی یا ترمال:

فلو سوئیچ حرارتی یا Thermal دسته از فلو سوییچ های جریان جامد یا Solid State محصوب میشوند که بر اساس اصول انتقال حرارت کار میکنند. فلو سوییچ ترمال از دو سنسور دما تشکیل شده است. یک سنسور دما مرجع است و دمای سیال عبوری را اندازه گیری می کند و سنسور دمای دوم در کنار یک المنت حرارتی قرار می گیرد. همانطور که سیال جریان دارد. تفاوت دما بین دو سنسور دما وجود خواهد داشت. با عبور سیال, سنسور حرارتی خنک میشوند. و هرچه جریان بیشتری عبور کند اختلاف دنای دو سنسور بیشتر خواهد شد. به عبارتی دیگر اختلاف دما با سرعت جریان رابطه معکوس دارد (مایعات با جریان سریع باعث اختلاف حرارت بیشتر می شوند و بالعکس) و از همین جهت برای تشخیص جریان استفاده می شود. از آنجایی که فلو سوئیچ حرارتی فاقد قطعات متحرک است، کمتر دچار فرسودگی میشود و طول عمر بالایی دارد.

 

 

 

درباره شرکت جانسون کنترل Johnson Controls

جانسون کنترلز یک شرکت آمریکایی و زیر مجموعه ای از کمپانی جانسون کنترلز اینترنشنال است. جانسون کنترلز اینترنشنال در سال 2016 از اقدام دو شرکت جانسون کنترلز و تایکو اینترنشنال ایجاد شد.این کمپانی که یک شرکت چندملیتی مستقر در ایرلند آمریکایی است م که مقر آن در کورک، ایرلند است، که محصولات مرتبط با حریق، تهویه مطبوع و تجهیزات امنیتی برای ساختمان ها تولید می کند. شرکت جانسون کنترل از سال 2017، در فهرست Fortune Global 500 در رده 389 قرار گرفت.

در سال 1885، خیلی قبل از اینکه کسی در مورد ردپای کربن یا تغییرات آب و هوایی صحبت کند، وارن جانسون شرکتی را راه اندازی کرد تا راه های جدیدی را برای مهار و حفظ منابع انرژی گرانبها کشف کند. با انجام این کار، او همچنین سنت نوآوری متمرکز بر مشتری را راه‌اندازی کرد - سنتی که برای بیش از 130 سال الهام‌بخش هزاران کارمند بوده و همچنان به موفقیت جانسون کنترلز ادامه می‌دهد. ساعت‌های برجی پنوماتیکی، باتری‌های ذخیره‌سازی الکتریکی، تجارت تلگراف بی‌سیم و ماشین‌های لوکس بخار و کامیون‌های خدمات پستی او آینده را پیش بینی کرد و شکل داد.

امروزه کمپانی جانسون کنترلز از طریق طیف گسترده ای از محصولات و راه حل ها در زمینه تهویه مطبوع , سیستم های ایمنی و هشدار , اتوماسیون و سیستم های کنترلی, ساختمان ها و کارخانجات شما را هوشمندتر و ایمنتر می کند. مهم‌تر از همه، محیط ‌های هوشمندتر وایمنتر به شما این امکان را می‌دهند که با سرعت و اطمینان خاطر بیشتری روی مشغله های منحصر به فرد خود تمرکز کنید.

سایت سنجش صنعت به عنوان عرضه کننده محصولات حانسون کنترل Johnson Control اصل شامل انواع ترموستات عای جانسون کنترل, فلو سوییچ های جانسون کنترل , پرشر سوییچ های جانسون کنترل و بسیاری دیگر از محصولات آماده ارئه مشاوره به شما عزیزان میباشد. جهت اطلاع از قیمت محصولات جانسون کنترل با ما , نمایندگی جانسون کنترل در ایران تماس بگیرید.

 

 

 

نقد و نظرات

هنوز نظری ارسال نشده است.

نوشتن نقد و نظر

فلو سوئیچ F261KAH جانسون کنترل Johnson Control

فلو سوئیچ F261KAH جانسون کنترل Johnson Control

دارای 4 تیغه استنلس استیل 1 اینچ , 2 اینچ , 3 اینچ و 6 اینچ
مناسب برای لوله از سایز 1 تا 8 اینچ
نوع سوییچ SPDT
سایز اتصال به لوله : 1 اینچ
ماکسیمم فشار سیال : 20 بار 
رنج دمای سیال : 29- تا 121  درجه سانتیگراد
رنج دمای محیط : 40- تا 60 درجه سانتیراد
ساخت جانسون اصل

جهت اطلاع از قیمت فلو سوییچ جانسون کنترل مدل F261KAH تماس بگیرید.

نوشتن نقد و نظر

4 محصولات دیگر در همان شاخه:

دانلود