ترموستات مستغرق 90-0 آرترمو ARTHERMO

ARTH100

جدید

دمای کارکرد: 90-0 درجه سانتی گراد
ساخت: کشور ایتالیا

جزییات بیشتر

400,000 ریال

400,000 ریال به ازای 1

افزودن به علاقه‌مندی‌ها

اطلاعات بیشتر

ترموستات مستغرق 90-0 آرترمو ARTHERMO

ترموستات مستغرق یا اکوستات چیست؟
انواع آكوستات :

آكوستات به سه صورت ساخته مي شود :
• آكوستات مستغرق
• آكوستات جداري
• آكوستات حد

 

ترموستات مستغرق (آکوستات) چیست؟

ترموستات  ديگ که به آن آکوستات مستغرق نيز گفته میشود، براي تنظيم درجه حرارت مايعات طراحي شده است که از آن ها در تاسيسات حرارت مرکزي براي فرمان دادن به مشعل هاي گازي و گازوئيلي جهت تنظيم درجه حرارت آب ديگ استفاده مي شود.
به عبارت دیگر ترموستات هايي كه قسمت حس كننده آنها به صورت بالب ساخته مي شود و بالب آن داخل يك غلاف قرار مي گيرد وسپس غلاف را درون مايع(آب ديگ)نصب مي كنندآكوستات مستغرق نام دارد.بطوريكه اگردرجه آب ديگ به ميزان ستينگ (تنظيم رنج) آن رسيد مدار الكتريكي رلهٴ مشعل را قطع  مي كند و بايستي درگرمترين قسمت آب ديگ ( خروجي از ديگ يا روي ديگ ) نصب گردد به همين منظور بايستي  پيش بيني لازم درقسمت خروجي آب از ديگ را به هنگام نصب سيستم حرارت مركزي داشته باشيم.
قسمت حس کننده اوليه آن از نوع هيدروليکي است. به همراه اين دستگاه غلافي وجود دارد که آن را روي ديگ نصب مي کنند. آبگرم ديگ در اطراف غلاف و مخزن حس کننده آن داخل غلاف قرار مي گيرد. براي انتقال بهتر حرارت از آبگرم ديگ به مخزن حس کننده (بالب) معمولا حد فاصل غلاف و مخزن حس کننده را بوسيله روغن مخصوص یا مخلوط براده  آلومينيم و گريس پر مي کنند. زماني که درجه حرارت آب داخل ديگ به درجه حرارت تنظيم شده روي آکوستات برسد، کليد داخل آکوستات توسط مخزن حس کننده قطع مي شود و مشعل از کار مي افتد و پس از سرد شدن آب داخل ديگ مجددا کليد وصل شده و مشعل کارش را از سر مي گيرد.

 آكوستات مستغرق :
ترموستات هايي كه قسمت  حس كننده آنها به صورت بالب ساخته مي شود و بالب آن داخل يك غلاف قرار مي گيرد وسپس غلاف را درون مايع
(آب ديگ)نصب مي كنندآكوستات مستغرق نام دارد.بطوريكه اگردرجه آب ديگ به ميزان ستينگ (تنظيم رنج) آن رسيد مدار الكتريكي رلهٴ مشعل را قطع 
مي كند . و بايستي درگرمترين قسمت آب ديگ ( خروجي از ديگ يا روي ديگ ) نصب گردد به همين منظور بايستي  پيش بيني لازم درقسمت خروجي آب از ديگ را به هنگام نصب  سيستم حرارت  مركزي داشته باشيم .بدليل قرار گرفتن بالب در داخل غلاف و ايجاد  فاصله هوايي بين آنها و به منظور انتقال حرارت سريع تر و بهتر‚ داخل غلاف را معمولاً با روغن مخصوص يا مخلوط  براده  نرم آلومينيوم با گريس پر مي كنند.

 

توجه :
در سيستم هايي كه ديگ وتجهيزات موتورخانه بالا تر از رادياتورها باشدرنج آكوستات جداري تقريباً مساوي با آكوستات مستغرق مي باشد .

نقد و نظرات

هنوز نظری ارسال نشده است.

نوشتن نقد و نظر

ترموستات مستغرق 90-0 آرترمو ARTHERMO

ترموستات مستغرق 90-0 آرترمو ARTHERMO

دمای کارکرد: 90-0 درجه سانتی گراد
ساخت: کشور ایتالیا

نوشتن نقد و نظر

16 محصولات دیگر در همان شاخه: