ترموستات با سنسور مایع جیاکومینی

R470X001

جدید

با پوزیشن محافظ آنتی فریز

سایز شیر 1/2 اینچ

تست شده مطابق با استاندارد های روز اروپا

دارای 5 سال گارانتی

ساخت: کشور ایتالیا

جزییات بیشتر

0 ریال

افزودن به علاقه‌مندی‌ها

مشخصات

سایز کانکشن 1/2
نوع کانکشن Clip-Clap
رنج دما 8 تا 32 درجه سانتی گراد

اطلاعات بیشتر

ترموستات با سنسور مایع جیاکومینی

دماپا یا ترموستات دستگاهی است برای نگه داشتن دمای یک سامانه در یک محدوده مشخص به کار می‌رود. این کار به‌وسیله کنترل شارش انرژی گرمایی به درون یا به بیرون از سامانه صورت می‌گیرد .
ترموستات‌ها در صنعت تاسیسات مکانیکی برای کنترل دمای آب و یا هوا در سیستم‌های ایجاد برودت و حرارت به کار می‌روند. رادیاتورها، دیگ‌ها و فن کویل‌ها عمومی‌ترین دستگاه هایی هستند که برای کنترل دما از ترموستات استفاده می‌کنند.

موارد كاربرد ترموستات

به طور كلي ترموستات براي تنظيم درجه حرارت مايعات، گازها و جامدات در دستگاه هاي گرم يا سردساز در بخشهاي مختلف زير مورد استفاده قرار مي گيرد.:
صنعتي : اعم از گلخانه ها،گرم خانه،كوره،ديگ هاي بخار و اتوكلاوها و ...
ساختمان : در بخش تاسيسات اعم از شوفا‍‍‍ژ خانه هاي مركزي و كنترل دما در سيستم هاي هواساز، چيلر و فن كوئل و...
لوازم خانگي : در لباسشويي، ظرفشويي، سرخ كننده ها، سماور برقي، فرهاي برقي، آبگرمكن برقي و گازي و ...

توجه:
ترموستات دستگاهی یک  بار مصرف و غیرقابل تعمیر می باشد در موقع نصب باید علامت فلش روی آن دقت شود و اگر  ترموستات در محدوده درجه حرارت مجاز تعیین شده باز و بسته نشود و موتور خیلی داغ و یا سرد باشد باید فورا آن را تعویض کرد.

انواع ترموستات

ترموستات الکترومکانیکی
این نوع ترموستات با استفاده  از فرمان حسگر حرارتی توسط یکسری رابط مکانیکی به میکروسوئیچ، سبب قطع و وصل مدار الکتریکی می شود محصول این نوع تکنولوژی دارای عمری طولانی است. ترموستات الکترومکانیکی دارای دو نوع حسگر دما می باشد. یک نوع آن بر اساس اصل انبساط مایع عمل می کند. این سیستم حرارتی که diastat نامیده می شود و با نام ترموستات مویین نیز شناخته شده است، شامل: سنسور یا حسگر، لوله مویین و دیافراگم می باشد. هنگامی که دمای سنسور بالا می رود مایع از طریق لوله مویین به داخل دیافراگم رفته و ایجاد انبساط کاری (Working distention) می نماید. به وسیله این انبساط کاری کلید فنری (Snap action) به کار می  افتد که می تواند مدار را باز کنند یا ببندد. نوع دیگر توسط انبساط فلز؛که ترموستات بایمتال نامیده می شود، مستقیماً با انبساط فلز، کلید فنری عمل می کند.

ترموستات الکترونیکی
این نوع ترموستات فرمان دریافت شده از سنسور دمایی را توسط جریان الکترونیکی به یک رله مینیاتوری منتقل و سبب قطع و وصل جریان الکتریکی می گردد.

ترموستات فانوسی
ترموستات فانوسی در قدیم مورد استفاده قرار  می گرفت و در داخل آن الکل بود زمانی که الکل گرم می شد انبساط پیدا می کرد.

ترموستات مومی
در ترموستات مومی کپسولی وجود دارد که درون آن موم یا پودری از کریستال های مخصوص قرار داده اند که در اثر افزایش درجه حرارت منبسط شده و پیستون متصل به آن را حرکت داده و دریچه ترموستات را باز می کند و زمانی که درجه حرارت  موتور پایین است آب سرد ناشی از آن، موم یا کرستال ها را منقبض کرده  و فنر ترموستات دریچه را می بندد.

 

 

 

نقد و نظرات

هنوز نظری ارسال نشده است.

نوشتن نقد و نظر

ترموستات با سنسور مایع جیاکومینی

ترموستات با سنسور مایع جیاکومینی

با پوزیشن محافظ آنتی فریز

سایز شیر 1/2 اینچ

تست شده مطابق با استاندارد های روز اروپا

دارای 5 سال گارانتی

ساخت: کشور ایتالیا

نوشتن نقد و نظر

16 محصولات دیگر در همان شاخه: