شیر فلکه کشویی ''2.1/2 جیاکومینی

R55Y009

جدید

دارای ورق فولادی چند لایه با اپوکسی قرمز رنگ
صفحه ی روی و مهره های فولادی برای ثابت کردن اهرم دستی
ساخت: کشور ایتالیا

برای اطلاع از قیمت شیر فلکه کشویی ''2.1/2 جیاکومینی تماس بگیرید.

جزییات بیشتر

0 ریال

افزودن به علاقه‌مندی‌ها

مشخصات

سایز کانکشن ورودی ''2.1/2
جنس بدنه برنج
سایز کانکشن خروجی ''2.1/2
پوشش های خارجی PTFE
جنس اهرم دستی آلومینیوم

اطلاعات بیشتر

شیر فلکه کشویی 1/2 2 اینچ جیاکومینی

لینک محصول در سایت جیاکومینی Giacomini

درباره شرکت  Giacomini

(برای دیدن محصولات جیاکومینی Giacomini اینجا کلیک کنید)

جیاکومینی یکی از بزرگترین  تولید کننده های محصولات برنجی و سیستم های گرمایش و سرمایش از کف و سقف، اندازه گیری انرژی حرارتی و تنظیم آب و گاز در جهان است. هم اکنون کمپانی جیاکومینی بیش از 1000 کارگر دارد و در حدود 80 درصد از تولیدات و محصولات خود را در بیش تر از 100 کشور در سراسر جهان صادر می کند. کارخانه  جاکومینی در سان مائوریتزیو دی اوپاگلیو ایتالیا است.این کمپانی بیش از 6000 قلم محصول دارد و در 4 کارخانه در ایتالیا تشکیل شده است. جیاکومینی روزانه از 100 تن برنج , 85 تن محصولات جیاکومینی تولید میکند.

شرکت ایران پویا صنعت با سابقه چندین ساله به عنوان نمایندگی انحصاری جیاکومینی در ایران آماده تامین تجهیزات و ارائه خدمات به شما مشتریان عزیز می‌باشد. برای اطلاع از قیمت شیر کشویی جیاکومینی با ما تماس بگیرید.

شیر دروازه ای یا Gate Valve چیست؟

شیر کشویی یا شیر دروازه ای ( گیت ولو - Gate Valve ) فراوانترین شیر در صنایع نفت و گاز میباشد. به دلیل حرکت خطی قطعه آب بند کننده که عمود بر جریان عبوری از شیر عمل می نماید و به صورت یک دروازه جلوی جریان قرار گرفته و مسیر  عبور را مسدود می سازد شیر دروازه ای نام گرفته مادامی که شیر دروازه ای باز است قطر داخلی شیر یا به عبارتی مجرای داخلی شیر با لوله متصل به ورودی تقریبا یک اندازه است. به دلیل حرکت خطی قطعه آب بند کننده که عمود بر جریان عبوری از شیر عمل می نماید و به صورت یک دروازه یا گیت جلوی جریان قرار گرفته و مسیر  عبور را مسدود می سازد شیر دروازه ای یا شیر کشویی نام گرفته است و به دلیل فلکه ای بودن دسته آن شیر فلکه کشویی نیز نامیده میشود.

انواع شیر کشویی :

بر اساس ساختار حرکتی دو نوع شیر کشویی وجود دارد :

1.شیر فلکه کشویی با ساقه ثابت : هتگامی که فلکه در جهت باز شدن می چرخد ساقه شیرافزایش قد نمی یابد ولی سر دیگر ساقه شیر درون دروازه حرکت میکند.

2.شیر فلکه کشویی با ساقه متحرک : هنگامی که فلکه ی شیر را در جهت باز شدن شیر یعنی عکس جهت حرکت عقربه ساعت میچرخانیم ساقه شیر حرکت طولی یافته و به عبارتی از شیر خارج شده و افزایش قد می یابد.

در نوع ساقه متحرک طول ساقه رزوه یا دندانه دارد و با چرخش فلکه ساقه افزایش قد می یابد ولی در نوع ساقه ثابت نوک ساقه که داخل شیر است رزوه شده و مانند یک پیچ درون دروازه ای که رزوه دارد می چرخد و دروازه را بالا و پایین می برد.
شیر با ساقه متحرک به مراقبت ساقه نیاز دارد زیرا عوامل محیطی نظیر رطوبت و رسوبات مادامی که ساقه خارج از شیر است باعث فرسایش ساقه می گردند. شیرهای دروازه ای که ساقه ثابت دارند در صورتی که مواد خورنده و اسیدی از داخل آنها عبور کند باعث فرسایش ساقه می گردد. ضمنا شیر دروازه ی با ساقه ثابت در مواردی که فضای نصب کم است مناسب تر می باشد زیرا ساقه ای که از شیر خارج می گردد مقداری فضا را اشغال می سازد.

شیر کشویی بر اساس جنس زبانه به دو دسته تقسیم میشود :

1.شیر کشویی زبانه پلاستیکی:شیر کشویی زبانه پلاستیکی نوعی گیت ولو است  که برای قطع و وصل کردن جریان سیال استفاده میشود. شیر کشویی با زبانه پلاستیکی عمدتا بوسیله حرکت خطی باز و بسنه میشود به همین دلیل دراین نوع از شیر کشویی امکان تنظیم دریچه وجود ندارد و قابل تنظیم نیستند. از طرفی به دلیل داشتن زبانه پلاستیکی این شیرهای تحمل فشار پایینتری نسبت به زبان فلزی ها دارند.

2.شیر کشویی زبانه فلزی: جنس زبانه این نوع از شیر کشویی میتواند آلومینیوم,استیل, جدن, برنج و یا سایر آلیاژهای صنعتی باشند.شیر فلکه جیاکومنی نیز در این دسته قرار میگیرد..شیر فلکه جیاکومینی دارای یک دیسک میباشد که به وسیله ی میله ی ماردون به فلکه وصل میشود و با چرخاندن فلکه به صورت کشویی باز و بسته میشود.

شیر فلکه کشویی را میتوان بر اساس جنس بدنه نیز تقسیم نمود :

شیر فلکه برنجی مانند شیر فلکه جیاکومینی , شیر فلکه سیم , شیر فلکه کیتز , شیر فلکه کیز ایران , شیر فلکه سامین

شیر فلکه چدنی مانند شیر فلکه وگ ایران , شیر فلکه میراب , شیر فلکه فاراب

شیر فلکه فولادی مانند شیر کشویی میوال (کلیک کنید)

شیر فلکه استیل

کاربرد شیر فلکه کشویی 

از شیر کشویی جیاکومینی بهتر است جهت قطع و وصل جریان زمانی که کاملا باز است استفاده کرد زیرا در این جالت افت فشار کمی را ایجاد می نماید و جهت تنظیم حجم جریان یا دبی کارایی خوبی ندارد زیرا زمانیکه شیر نیمه باز است باعث اغتشاش جریان عبوری و افت فشار میگردد که این مسئله سبب صدمه داخلی به شیر به ویژه نشیمنگاه و آب بند کننده می گردد و نهایتا منجر به نشت داخلی شیر میشود. اندازه و وزن شیر دروازه ای نسبتا زیاد است لذا جای بیشتری را نسبت به سایر شیرها اشغال می نماید .
از شیر دروازه ای جیاکومینی برای قطع و وصل فشار بالا استفاده نمیشود. شیر فلکه کشویی را میتوان به راحتی تعمیر نمود شرکت ها و کارخانجات سازنده اینگونه شیر ها معمولا لوازم یدکی نیز می سازند تا قطعات معیوب را تعویض نمائیم. شیرقلکه کشویی هم در ساختمان‌سازی و مصارف خانگی و هم در کارخانجات و مصارف صنعتی کاربرد فراوان دارد. در مصارف خانگی معمولا  از شیر فلکه کشویی برنجی, چدنی و فولادی استفاده میکنند. در کارهای صنعتی نظیر کارخانجات، نیروگاهها، پالایشگاهها و صنایع پتروشیمی,  صنایع دارویی/غذایی، بسته به شرایط محیطی و خواص سیال عبوری ممکن است از شیرهای تمام استیل یا کربن استیل نیز استفاده کنند.

مزایا و معایب شیر فلکه کشویی

مزایای شیر فلکه کشویی عبارت است از : 1- معمولا در هر حهتی میتوان آنهارا نصب نمود. 2-رمانی که کاملا باز هستند سبب افت فشار زیادی در مسیر نمیشوند. 3- نیاز مداوم به سرویس و نگهداری ندارند. از طرفی معایبی نیز این شیرها دارند که عبارتند اند از : 1- باز و بسته کردن آنها معمولا با سرعت کمی امکان پذیر است. 2- نمیتوان برای کنترل فلو از انها استفاده کرد. 3- به سختی تعمیر میشوند. 4- هنگامی که کاملا باز یا بسته نباشند تولید صدا و لرزش میکنند. 

 ! توجه ! : جهت باز و بسته کردن شیر های دروازه ای باید سعی شود از فلکه روی آنها استفاده گردد هیچگاه از دیلم و آچار قفلی و ضربه جهت باز شدن آنها استفاده نکنیم.

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

شیر فلکه کشویی ''2.1/2 جیاکومینی

شیر فلکه کشویی ''2.1/2 جیاکومینی

دارای ورق فولادی چند لایه با اپوکسی قرمز رنگ
صفحه ی روی و مهره های فولادی برای ثابت کردن اهرم دستی
ساخت: کشور ایتالیا

برای اطلاع از قیمت شیر فلکه کشویی ''2.1/2 جیاکومینی تماس بگیرید.

نوشتن نقد و نظر

19 محصولات دیگر در همان شاخه:

دانلود