شیر کشویی میوال PN 40 (Oval body gate valve metal MIVAL)

ITEM 316

جدید

جنس  بدنه: فولاد کربنی 1.0619
بیشترین فشار کارکرد: 40 بار
بیشترین دمای کارکرد : 400 درجه سانتی گراد
ساخت: کشور ایتالیا

جزییات بیشتر

0 ریال

افزودن به علاقه‌مندی‌ها

اطلاعات بیشتر

شیر دروازه ای میوال PN 40 (Oval body gate valve metal MIVAL)

شیر دروازه ای یا Gate Valve چیست؟

شیر کشویی یا شیر دروازه ای ( گیت ولو - Gate Valve ) فراوانترین شیر در صنایع نفت و گاز میباشد. به دلیل حرکت خطی قطعه آب بند کننده که عمود بر جریان عبوری از شیر عمل می نماید و به صورت یک دروازه جلوی جریان قرار گرفته و مسیر  عبور را مسدود می سازد شیر دروازه ای نام گرفته مادامی که شیر دروازه ای باز است قطر داخلی شیر یا به عبارتی مجرای داخلی شیر با لوله متصل به ورودی تقریبا یک اندازه است. به دلیل حرکت خطی قطعه آب بند کننده که عمود بر جریان عبوری از شیر عمل می نماید و به صورت یک دروازه یا گیت جلوی جریان قرار گرفته و مسیر  عبور را مسدود می سازد شیر دروازه ای یا شیر کشویی نام گرفته است و به دلیل فلکه ای بودن دسته آن شیر فلکه کشویی نیز نامیده میشود.

کاربرد شیر کشویی میوال:

از شیر کشویی میوال بهتر است جهت قطع و وصل جریان زمانی که کاملا باز است استفاده کرد زیرا در این جالت افت فشار کمی را ایجاد می نماید و جهت تنظیم حجم جریان یا دبی کارایی خوبی ندارد زیرا زمانیکه شیر نیمه باز است باعث اغتشاش جریان عبوری و افت فشار میگردد که این مسئله سبب صدمه داخلی به شیر به ویژه نشیمنگاه و آب بند کننده می گردد و نهایتا منجر به نشت داخلی شیر میشود. اندازه و وزن شیر دروازه ای نسبتا زیاد است لذا جای بیشتری را نسبت به سایر شیرها اشغال می نماید .
از شیر دروازه ای میوال برای قطع و وصل فشار بالا استفاده نمیشود. شیر فلکه کشویی را میتوان به راحتی تعمیر نمود شرکت ها و کارخانجات سازنده اینگونه شیر ها معمولا لوازم یدکی نیز می سازند تا قطعات معیوب را تعویض نمائیم.

انواع شیر کشویی :

دو نوع شیر کشویی وجود دارد

1.شیر فلکه کشویی با ساقه ثابت : هتگامی که فلکه در جهت باز شدن می چرخد ساقه شیرافزایش قد نمی یابد ولی سر دیگر ساقه شیر درون دروازه حرکت میکند.

2.شیر فلکه کشویی با ساقه متحرک : هنگامی که فلکه ی شیر را در جهت باز شدن شیر یعنی عکس جهت حرکت عقربه ساعت میچرخانیم ساقه شیر حرکت طولی یافته و به عبارتی از شیر خارج شده و افزایش قد می یابد.

در نوع ساقه متحرک طول ساقه رزوه یا دندانه دارد و با چرخش فلکه ساقه افزایش قد می یابد ولی در نوع ساقه ثابت نوک ساقه که داخل شیر است رزوه شده و مانند یک پیچ درون دروازه ای که رزوه دارد می چرخد و دروازه را بالا و پایین می برد.
شیر با ساقه متحرک به مراقبت ساقه نیاز دارد زیرا عوامل محیطی نظیر رطوبت و رسوبات مادامی که ساقه خارج از شیر است باعث فرسایش ساقه می گردند. شیرهای دروازه ای که ساقه ثابت دارند در صورتی که مواد خورنده و اسیدی از داخل آنها عبور کند باعث فرسایش ساقه می گردد. ضمنا شیر دروازه ی با ساقه ثابت در مواردی که فضای نصب کم است مناسب تر می باشد زیرا ساقه ای که از شیر خارج می گردد مقداری فضا را اشغال می سازد.
 !توجه! : جهت باز و بسته کردن شیر های دروازه ای باید سعی شود از فلکه روی آنها استفاده گردد هیچگاه از دیلم و آچار قفلی و ضربه جهت باز شدن آنها استفاده نکنیم.

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

شیر کشویی میوال PN 40 (Oval body gate valve metal MIVAL)

شیر کشویی میوال PN 40 (Oval body gate valve metal MIVAL)

جنس  بدنه: فولاد کربنی 1.0619
بیشترین فشار کارکرد: 40 بار
بیشترین دمای کارکرد : 400 درجه سانتی گراد
ساخت: کشور ایتالیا

نوشتن نقد و نظر

لوازم جانبی

19 محصولات دیگر در همان شاخه: