شیر اطمینان تق تقی ''3/4 - 6 بار Rbmّ فیمیل F

351.05.90

جدید

فشار اسمی: 10 بار
دمای ماکزیمم برای کارکرد: 90 درجه سانتیگراد
قطر روزنه: 15 میلیمتر
بالاترین فشار باز شدن دریچه: %20+
فشار بسته شدن دریچه: %20-
جنس آب بندی : EPDM
جنس دیافراگم: EPDM
جنس فنز: استنلس استیل 302 AISI
رزوه ای زاویه دار FF UNI-EN-ISO228
مناسب برای مخلوط آب و هوا
محصول شرکت: Rbm ایتالیا

جهت اطلاع از قیمت شیر اطمینان 3/4 اینچ 6 بار تماس بگیرید.

جزییات بیشتر

0 ریال

افزودن به علاقه‌مندی‌ها

مشخصات

جنس بدنه برنج
سایز کانکشن ''3/4
نوع کانکشن female

اطلاعات بیشتر

شیر اطمینان تق تقی "3/4 - 6 بار Rbm فیمیل F

لینک محصول در سایت آر بی ام Rbm

شیر اطمینان تق تقی "3/4 - 6 بار Rbm فیمیلFچیست؟

شیر اطمینان تق تقی "3/4 - 6 بار Rbm فیمیل  Fیا PSV  که مخفف (Pressure Safety Valve) می‌باشد. یکی از انواع شیر اطمینان است. که جهت جلوگیری از صدمات ناشی از فشار بالاتر از حد ایمنی در سیستم نصب میگردد. در بازار به شیر اطمینان شیر تق تقی نیز میگویند. علت این نام گذاری صدا تق تقی است که فنر این شیر در هنگام رد شدن تولید میکند. نحوه عملکرد کلی شیر اطمینان تق تقی "3/4 - 6 بار Rbm فیمیل  Fبه این صورت است که هرگاه فشار سیستم به حد فشار 6 بار برسد شیر باز شده و سیال از سیستم تخلیه میشود. تا فشار کاهش یابد. پس انتخاب یک شیر اطمینان مناسب باید به گونه‌ای باشد که شیر تق تقی علاوه برباز و بسته شدن در حد فشار معین, ظرفیت تخلیه سیال آب یا گاز درون سیستم که در اثر حرارت تغییر حالت داده شده را نیز داشته باشد.

فرق (سیفتی ولو)Safety Valve  و (ریلیف ولو)Relief Valve چیست؟

تفاوت اساسی بین سیفتی ولو و رلیف ولو در میزان باز شدن یا تخلیه فشار اضافی سیال در واحد زمان است. زیرا شیر اطمینان به یکباره عمل تخلیه را انجام میدهد اما  Relief Valveبه آرامی باز میشود.

اصطلاحات رایج در ارتباط با مطالعه انواع شیر اطمینان :

 Set point یا  نقطه تنظيم :

نقطه فشاری که شیراطمینان را روی آن تنظیم می‌کنید که عمل کند. Set Point در شیر اطمینان تق تقی "3/4 - 6 بار Rbm فیمیل     Fمعمولا غیر قابل تنظیم بوده. و معمولا روی اعداد 3 بار و 4 بار و 6 بار در کارخانه تنظیم و تولید میشوند. در این نقطه شیر کاملا باز میشود. این عدد اگر خیلی پایینتر از نقظه فشار ایمن سیستم تنظیم شود. شیر اطمینان بی دلیل  و بدون ضرورت مدام باز و بسته میشود. و اگر بالاتر از فشار ایمن تنظیم شود شیر اطمینان وظیفه خود که جلوگیری از بالا رفتن فشارسیستم از حد مجاز است را به درستی انجام نمی‌دهد. لذا ست کردن درست این عدد در شیر اطمینان قابل تنظیم امری مهم است. جداول استاندارد مختلف این عدد را معمولا 10% پایینتر از بیشترین فشار کارکرد سیستم پیشنهاد می دهند. تا در عین جلوگیری از صدمه به تجهیزات, شیر اطمیان فشار تا زمانی که واقعا ضرورت ندارد باز نشود و پدیده Simmering رخ ندهد.

 Simmering در شیر اطمینان چیست؟

 Simmering در لغت یعنی نیم جوش زدن و به حالتی گفته می‌شود که در آن شیر اطمینان در فشاری پایین تنظیم شده باشد که ضرورتی برای تخلیه سیال وجود ندارد. به همین دلیل شیر به ضورت کامل باز نمیشود. و فقظ مقدار کمی از ظرفیت شیر اطمینان استفاده میشود. و شیر علاوه بر صدمه دیدن و نشتی, ایجاد سر و صدا نیز می‌کند و طول عمر شیر اطمینان کاهش پیدا می‌کند.

 Over pressure یا فشار اضافی :

بالاترین فشاری است که شیر اطمینان تق تقی "3/4 - 6 بار Rbm فیمیل F بدون آسیب دیدن در آن به صورت کامل باز شده و عمل تخلیه انجام میشود. که معمولا از فشار تنظیم یا Set Pressure 10 درصد بیشتراست.

 Blow down یا فشار افتادگی :

فشاری که در آن شیر اطمینان تق تقی "3/4 - 6 بار Rbm فیمیل F به صورت کامل بسته میشود. که معمولا 10 درصد از فشار تنظیم بیشتر است. همچنین به آن اختلاف فشار ریست یا Reset  Differential نیز میگویند.

 (MAWP)Maximum allowable working pressure یا حداكثر فشار كاری مجاز :

معمولا این عدد با ست پوینت یا نقطه تنظیم شیر اطمینان فشار یکی است.

در ادامه راهنما نقطه تنظیم فشار انواع شیر اطمینان را مشاهده می کنید :

 برای کسب اطلاعات بیشتر کاتالوگ شیر اطمینان تق تقی "3/4 - 6 بار Rbm فیمیل F را در پایین صفحه دانلود کنید.

درباره شرکت RBM ایتالیا

(برای دیدن سایر محصولات آر بی ام Rbm اینجا کلیک کنید)

برند RBM در سال 1953 در ایتالیا تأسیس شد. امروزه یک پیشرو در صنعت لوله کشی و گرمایش است. که در سراسر جهان فعالیت می کند. این شرکت دارای 4 کارخانه تولید در منطقه Brescia ( 2 کارخانه برای تولیدات برنجی و 2 کارخانه برای پردازش پلاستیک)، 6 شعبه و بیش از 250 کارمند در سراسر جهان است. RBM ایتالیا در حال حاضر یکی از بزرکترین تولید کننده‌های برنحی در دنیا می‌باشد. که تولید کننده بهترین محصولات اعم از فشارشکن , ایرونت , شیر اطمینان و سایر شیرالات صنعتی است. شرکت ایران پویا صنعت به عنوان نماینده انحصاری RBM در ایران از سال 1392 محصولات با کیفیت این برند را در بازار عرضه و به فروش می‌ رساند. جهت دریافت مشاوره و خرید شیر اطمینان تق تقی  ''3/4 - 6 بار Rbm فیمیل F با کارشناسان مجرب ما تماس بگیرید.

 

 

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

شیر اطمینان تق تقی ''3/4 - 6 بار Rbmّ فیمیل F

شیر اطمینان تق تقی ''3/4 - 6 بار Rbmّ فیمیل F

فشار اسمی: 10 بار
دمای ماکزیمم برای کارکرد: 90 درجه سانتیگراد
قطر روزنه: 15 میلیمتر
بالاترین فشار باز شدن دریچه: %20+
فشار بسته شدن دریچه: %20-
جنس آب بندی : EPDM
جنس دیافراگم: EPDM
جنس فنز: استنلس استیل 302 AISI
رزوه ای زاویه دار FF UNI-EN-ISO228
مناسب برای مخلوط آب و هوا
محصول شرکت: Rbm ایتالیا

جهت اطلاع از قیمت شیر اطمینان 3/4 اینچ 6 بار تماس بگیرید.

نوشتن نقد و نظر

18 محصولات دیگر در همان شاخه:

دانلود