بالانسر ستاک مدل SET251

SET251

جدید

دارای نشان استاندارد ملی ایران

دمای کاری : 15- تا 60 درجه سانتیگراد

نوع گاز : گاز طبیعی, گاز مایع, هوا, گاز شهری

اتصال : فلنج DN80

ماکسیمم فشار ورودی: 500 میلی بار

دامنه فسار خروجی" 50 تا 130 میلی بار

ساخت کشور ایران

جزییات بیشتر

0 ریال

افزودن به علاقه‌مندی‌ها

مشخصات

سایز کانکشن 1/2 1, 3/4, 2 اینچ
فشار خروجی 1/4 psi 2 /psi
فشار ورودی 60 psi

اطلاعات بیشتر

بالانسر  ستاک مدل SET251

بالانسر چیست؟
تفاوت بالانسر با رگلاتور

مکانیسم کارکرد بالانسر شبیه به رگولاتور است. اگر فشار گاز ورودی به موتورخانه ای که مشعل های صنعتی (از ۸۰۰،۰۰۰ کیلو کالری به بالا) در آن نصب شده حدود ۲ پوند باشد لازم است در لوله ورودی گاز به هر مشعل یک بالانسر نیز نصب شود. بالانسر ها وظیفه ایجاد تعادل در فشار گاز ورودی را انجام می دهند ولی اگر فشار گاز ورودی به موتورخانه ای که از مشعل های صنعتی در آن استفاده شده ۱۵ پوند  یا بیشتر باشد باید از رگولاتور گاز که  وظیفه کاهش فشار گاز ورودی به  مشعل است استفاده گردد. فراموش نکنید نصب بالانسر گاز متناسب با سایز لوله ورودی به هر مشعل جهت جلوگیری از خرابی دیافراگم شیر برقی اتوماتیک هر مشعل الزامی است.

 دستورالعمل ها

این دفترچه راهنما نحوه نصب، اجرا و استفاده صحیح از این محصول را آموزش می دهد. وجود این دفترچه در مکان هایی که از این محصول استفاده می شود الزامی می باشد. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در خصوص نصب، تعمیر یا هر مورد دیگری که در دفترچه راهنما موجود نمی باشد، می توانید با واحد فنی ستاک تماس بگیرید.

هشدار

 -انتخاب، نصب و نگهداری هر محصول باید توسط افراد متخصص و پس از مطالعه دادههای فنی و دستورالعمل ها انجام شود. -----کنترل تنها باید برای هدفی که ساخته شده است مورد استفاده قرار گیرد.

-مشتری اجازه استفاده از سیالی به غیر از موارد بیان شده را ندارد :

-شرایط رگلاتور باید در محدوده های تعیین شده روی برچسب محصول و مشخصات داده شده در این راهنما باشد. مشتری مسئول عملکردصحیح سایر کنترل ها به منظور حفظ محدوده مجاز فشار می باشد. .

- در صورت نیاز به انجام تعمیرات یا تعویض قطعات، تنها قطعات تایید شده توسط سازنده می تواند استفاده شود. در صورت استفاده از قطعاتمتفرقه نه تنها ضمانت و پشتیبانی خاتمه می یابد بلکه احتمال اشکال در عملکرد کنترل نیز وجود دارد .

-اگر کنترل در محیط باز نصب شده است لازم است تا سقفی به منظور حفاظت در مقابل باران و اکسیده شدن روی آن نصب گردد. سازندهمسئولینی در خصوص خسارات به وجود آمده در اثر استفاده نادرست ندارد.

ملاحظات پیش از نصب :

- قبل از شروع نصب، مسیر گاز باید بسته شده و تا پایان تحت نظارت باشد.

-. به علامت جهت عبور گاز روی بدنه توجه شود

 - اطمینان حاصل کنید که فشار خط گاز کمتر از فشار بیشینه مشخص شده روی برچسب کنترل می باشد.

 - دقت شود تمامی اجزا و لوله ها باید تمیز و عاری از هرگونه جسم خارجی باشند .

-در هنگام نصب کنترل در خط گاز از محل قرار گیری قتر(بوقی) به عنوان اهرم استفاده نشود. .

- در صورت استفاده از اتصال غیر استاندارد با رزوه موازی، طول رزوه شده روی لوله باید متناسب با طول رزوه روی محصول باشد تا به قطعات داخلی کنترل آسیب نزند.

- و برای اتصالات فلانچی باید از هم محوری و توازی قلانچها و متناسب بودن فضا با توجه ضخامت گاز بندها اطمینان حاصل شود تا از وارد آمدن تنش های مکانیکی ناخواسته به بدنه کنترل جلوگیری شود.

. به طور کلی بهتر است به توصیه هایی که باعث جلوگیری از اتفاقات ناخواسته می شود توجه شود. برای مثال: بازرسی منظم سالانه

نصب

کنترل را روی لوله یا هر وسیله دیگری که ثابت است و تکیه گاه مناسبی دارد، بسته و آب بندی کنید. به علامت جهت عبور گاز روی کنترل توجه شود.

فلانچ دار کردن کنترل(مخصوص DN25)

به منظور فلائچ دار کردن کنترل. مشتری باید هنگام خرید متناسب با اندازه نامی، فلانج گردان SET950 و واسطه SET951 را نیز سفارش دهد. فلاتچ بصورت صحیح در جاساز خود روی واسطه سوار شده و سپس با کمک سوراخ جانبی تعبیه شده روی واسطه تا رسیدن به سطح نشیمن روی کنترل بسته می شود. به منظور گازبندی رزوه ها می توان از چسب گاز بند لاکست ۱۱۳۱ و برای گازبندی فلانچ ها با یکدیگر از چسب واشرساز لاکست ۳۲۴۷ استفاده کرد. این چسب ها از انواع راحت بازشونده بوده و آسیبی به کنترل وارد نمی نمایند. توجه شود اگر محل چسب زنی کاملا چربی زدایی شود استحکام اتصال بالاتر می رود.

مراحل و نکاتی که هنگام بستن کنترل فلانچ دار باید مورد توجه قرار گیرد عبارتند از

 ۱) کنترل روی لوله یا هر وسیله دیگری که ثابت است و تکیه گاه مناسبی دارد، محکم شده و گاز بندی می گردد. واشر گازیند باید بطور کامل بین فلانچ ها قرار گیرد.

2)اگر بعد از نصب هنوز فاصله اضافی بین فلانچ ها وجود دارد از محکم کردن بیش از حد پیچ ها خودداری گردد. این مشکل باید بررسی و بطور اصولی مرتفع گردد

3) از واشر مناسب همراه مهرهها استفاده کنید.

۴) پیچ ها نباید یک جا تا آخر سفت شود. آن ها را با نظمی که در تصویر پایین آمده محکم کنید. ابتدا همه پیچها را به میزان ۳۰ سپس 60و در نهایت با گشتاور بیشینه کاملا محکم نمایید. طبق استاندارد EN۱۳۶۱۱مقدار Nm ۳۰گشتاور برای محکم کردن پیچها برای DN۲۵مورد نیاز می باشد

ملاحظات :

-محصول ترجیحا در حالتی نصب شود که بوقی (محل قرارگیری فنر تنظیم) به سمت بالا باشد. دربقیه حالات نصب باید از کارکرد صحیح کنترل اطمینان حاصل گردد.

- دقت شود در هنگام نصب، ذرات و پلیسه فلزات درون محصول وارد نشود.

-پس از نصب، از عدم وجود نشتی اطمینان حاصل شود.

-هنگام نصب و راه اندازی، عیب یابی یا پس از تعمیرات، لازم است تاثیر نوسانات فشار گاز ورودی با اندازه گیری فشار گاز خروجی از طریقنافي اندازه گیری فشار در خروجی رگلاتور بررسی گردد. برای مصرف کننده های مدولار یا دو ظرفیتی این کار باید در حداقل و حداکثرظرفیت انجام شود .

هنگام تست نشتی لوله کشی مراقب باشید تا بر اثر افزایش فشار. رگلاتور آسیب نبیند

ملاحظات نصب در مکان های خطرناک

چنانچه این کنترل با تمامی ملاحظات و اصول گفته شده در این دفترچه نصب گردد، اتفاق ناخوشایندی رخ نخواهد داد و تنها در صورتی که هر دو دیافراگم عملیاتی (۴) و محافظ (۵) سوراخ شوند، گاز به محیط اطراف انتشار خواهد یافت، در شرایط خاص مانند مکان های فاقد تهویه، ضعيف بودن بازرسی های دوره ای با مجاورت خط گاز با تجهیزات پر خطر نظیر دستگاه های جوش و قوس الکتریکی که می تواند باعث آسیب های جبران ناپذیر گردد، لازم است شرایط مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته و تمهیدات لازم برقرار شود و از تطبیق محصول و استانداردهای آن با شرایط اطمینان حاصل شود.

 

تعمیر و نگهداری

هشدار: عملیات نصب و تعمیر و نگهداری و تنظیم باید توسط افراد متخصص و ماهر انجام پذیرد.

 توجه: قبل از شروع، مسیر گاز باید بسته شده و تا پایان تحت نظارت باشد. هم چنین از عدم حبس گاز فشرده در مسیر اطمینان حاصل کنید.

بازدید فیلتر و سوپاپ

توجه: قبل از شروع، مسیر گاز باید بسته شده و تا پایان تحت نظارت باشد.

1-پیچ های کفی (۳) را باز کنید و آن را بردارید.

 ٢- وضعیت سوپاپ (۰۸) و سلامت آن را بررسی نمایید.

 ٣- قفسه فیلتر (۰۷)را از رگلاتور خارج نموده فیلتر (۰۶) را از آن خارج کرده و با استفاده از هوای فشرده مقداری آن را تمیز کنید یا در صورت نیاز آن را تعویض نمایید سپس به دقت در محل خود قرار دهید. قبل از بستن کفی (۱۳) مطمئن شوید قفسه فیلتر دقیقا در شیار تعبیه شده روی بدنه (۰۱) قرار گرفته و اورینگ (۱۱) سالم بوده و در محل صحیح خود قرار گرفته باشد

 ۴- پس از انجام کار از عدم وجود نشتی اطمینان حاصل شود.

تنظیم رگلاتور

 1- قبل از شروع مطمئن شوید فشار خروجی مورد نظر در دامنه فشار خروجی نوشته شده روی برچسب رگلاتور وجود دارد.

2- درپوش پیچی (۱۰) را بردارید. پیچ تنظیم (۰۹) را باز نمایید تا پیش بار کمی را برای قنر (۱۲) تامین نماید.

 ۳- گاز با فشار ورودی کافی در حداکثر ظرفیت مورد نیاز مصرف کننده از رگلاتور عبور داده شده و همزمان پیچ تنظیم (۱۹) در جهت افزایش فشار تا رسیدن به فشار خروجی مورد نظر بسته شود.

 ۴- برای اندازه گیری فشار می توان از تافی های (۱۴) در صورت وجود استفاده کرد.

جابه جایی، انبارش و مصرف

- هنگام جابه جایی مراقب باشید کنترل ضربه نخورد و دچار لرزش های شدید نشود .

-اگر بر روی بخشی از کنترل هرگونه عملیات سطحی(مثل رنگ، نشانه گذاری و..) انجام شده است مراقب باشید آسیبی به آن وارد نشود

-دمای محیط برای جابه جایی با انبارش باید در محدوده مجاز روی برچسب کنترل باشد .

- اگر کنترل بعد از جابه جایی بلافاصله تصب نمی گردد. لازم است تا در محیطی تمیز و خشک نگهداری شود.

-در رطوبت بالا لازم است از خشک کن یا وسایل گرم کننده برای جلوگیری از تولید شبنم استفاده شود.

 ضمانت

ضمانت از تاریخ تولید به مدت ۲۴ ماه است. این ضمانت شامل رفع اشکال احتمالی و حتی در صورت لزوم تعویض می شود. خریدار می تواند ازطريق نشانی ارتباطی داده شده در جعبه کنترل از وضعیت ضمانت و پشتیبانی آن اطلاع دقیق تری حاصل نماید. هم چنین این محصول مشمول ۱۲۰ ماه خدمات پشتیبانی و قطعات یدکی است .

آسیب های ناشی ازاستفاده نادرست؛

- عدم رعایت الزامات شرح داده شده در این راهنماء

-عدم رعایت مقررات مرتبط با نصب

-دست کاری، اصلاح و استفاده از قطعات یدکی غیر اصلی؛

تحت پوشش ضمانت و بیمه نخواهد بود. هم چنین ضمانت و بیمه شامل خساراتی که ناشی از تعمیر و نگهداری نادرست و کاربری در غیر از جایخود، نخواهد شد.

بیمه

این کنترل مشمول ۶۰ ماه بیمه مسئولیت مدنی از تاریخ تولید است

محدوده مکانی خدمات ضمانت، پشتیبانی و بیمه

ضمانت، پشتیبانی و بیمه محدود به کشور جمهوری اسلامی ایران است. بدیهی است در موارد صادراتی مقررات در توافق نامه با مشتری بصورت خاص منعکس می گردد.

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

بالانسر  ستاک مدل SET251

بالانسر ستاک مدل SET251

دارای نشان استاندارد ملی ایران

دمای کاری : 15- تا 60 درجه سانتیگراد

نوع گاز : گاز طبیعی, گاز مایع, هوا, گاز شهری

اتصال : فلنج DN80

ماکسیمم فشار ورودی: 500 میلی بار

دامنه فسار خروجی" 50 تا 130 میلی بار

ساخت کشور ایران

نوشتن نقد و نظر

30 محصولات دیگر در همان شاخه: