ترمومتر غلافی الکلی 0 تا 120 مارک ST

ST-T2

جدید

رنج دما : 120-0  درجه سانتی گراد
سایز کانکشن : 1/2 BSP
ابعاد: 63×150 mm

جزییات بیشتر

0 ریال

افزودن به علاقه‌مندی‌ها

اطلاعات بیشتر

ترمومتر غلافی الکلی رنج 120-0 مارک ST
ترمومتر الکلی چیست ؟

دماسنج الکلی یک  حباب حاوی مایع آلی، لوله ی مویینه متصل به آن و یک حباب بزرگ در بالا دارد. فضای بالای مایع آلی ترکیبی از نیتروژن و بخار مایع است. برای محدوده ی دمایی که با آن می شود کار کرد، بخش مقعر سطح مایع در لوله ی مویینه قرار گرفته است و با بالا بردن دما و انبساط حجم مایع، سطح آن به بالای لوله ی مویینه می رسد.
موقعیت سطح مایع در لوله ی مویینه نشان دهنده ی وضعیت دما است که با ملاحظه ی مقیاس درج شده در شیشه می شود به درجه ی آن پی برد.
از مایعات آلی خالص شامل اتانول ، تولوئن، کروزن و استات ایزوآمیل با توجه به کارخانه ی تولید کننده ی دماسنج الکلی و محدوده ی دمایی استفاده می شود. این مایع ها ساختاری شفاف دارند و به منظور داشتن دیدی  بهتر، موادی به رنگ آبی یا قرمز به آن ها افزوده می شود. نصف شیشه را که لوله ی مویینه در آن قرار دارد سفید یا زرد می کنند تا زمینه ای به منظور خواندن آسان و دقیق دما به دست آید.

کاربرد های ترمومتر الکلی

برای انجام کارهای گوناگون ساخته و تولید گردیده است که مهم ترین نمونه آن دماسنج جیوه ای آزمایشگاهی و دماسنج الکلی هواشناسی است. دماسنج جیوه ای و الکلی در دو  نوع دیواری برای استفاده در منزل  و انواع محیطها می باشد و در مدل میله ای که (مصارف آزمایشگاهی و صنعتی) حدود 20الی 30 cmسانتیمتر می باشد.

نقد و نظرات

هنوز نظری ارسال نشده است.

نوشتن نقد و نظر

ترمومتر غلافی الکلی 0 تا 120 مارک ST

ترمومتر غلافی الکلی 0 تا 120 مارک ST

رنج دما : 120-0  درجه سانتی گراد
سایز کانکشن : 1/2 BSP
ابعاد: 63×150 mm

نوشتن نقد و نظر

30 محصولات دیگر در همان شاخه: