دستگاه تزریق ازن پروزن PROZONE

Prozone-PZ

جدید

مناسب برای طرفیت ها استخر از 30 تا 1200 متر مکعب
ولتاژ 230 ولت تکفاز (50 هرتز)
قابلیت تنظیم ازن خروجی
کنترلر اتومات

جزییات بیشتر

0 ریال

افزودن به علاقه‌مندی‌ها

اطلاعات بیشتر

دستگاه تزریق ازن پروزن PROZONE
Prozone Water Products Inc، که توسط فیزیکدان Ron Barnes در سال 1977 تأسیس شد، راه حل  های منحصر به فردی را برای نیازهای تصفیه آب، هوا و سطوح فراهم می کند. پیشگامان ازن، تکنولوژی های فرآوری UV-C، و پیشرفته اکسیداسیون پیشرفته، تخصص Prozone در طراحی روش های ایمن و کارآمد برای تصفیه آب صنعتی و تجاری است. Prozone، متخصص در مشارکت با رهبران صنعت برای حل مشکلات بهداشتی و تصفیه متنوع، Prozone  معتبر است.

ازن چیست؟
کاربرد دستگاه تزریق ازن چیست؟

ازن یک ماده اکسید کننده قوی است. ازن، مولکول ناپایدار O3 است که تمایل زیادی دارد تا با چسبیدن به مواد اطراف خود و اکسید کردن آن ها به پایداری برسد. ماده اکسید کننده ای مثل ازن، با کلرامین موجود در آب نیز واکنش نشان داده و آن را اکسید می کند. ازن تقریباً بسیاری از شرایط ماده مناسب ضدعفونی کننده را برآورده می کند. البته "تقریباً"... ایراد مهم ازن این است که ماندگاری در آب ندارد. به عبارتی ساده تر، هیچ گاه مقداری ازن ذخیره شده در آب وجود ندارد که بتواند با وارد شدن آلودگی های جدید، آن ها را اکسید کرده و از بین ببرد.
اما بر عکس در مورد  کلر، همواره مقداری کلر مازاد می تواند در آب وجود داشته  و منتظر باشد تا با انواع آلودگی های جدید وارد شده به آب مبارزه کند. تقریباً تمامی مواد و آلاینده های مضر استخر وقتی با کلر آزاد با میزان بیش از 1 ppm مواجه شوند، در کمتر از 60 ثانیه از بین می روند.
اهمیت دانستن این موضوع به این دلیل است که همواره به یاد داشته باشیم که ازن به تنهایی نمی تواند به عنوان ماده ضدعفونی کننده استخر عمل کند. ازن به شدت ناپایدار است و در مدت حدود 20 ثانیه تبدیل به مولکول اکسیژن O2 می شود.
بنابراین، ازن می بایست دائماً در یک مدت زمان کوتاه تولید شده و وارد آب استخر شود تا بتواند اثربخشی لازم در ضدعفونی را داشته باشد.
در غیر این صورت، احتمال رشد جلبک و خزه زیر تابش نور آفتاب و هم چنین عدم از بین رفتن آلودگی های جدید که وارد آب استخر می شوند، بالا خواهد رفت.
اگر ماده ضدعفونی کننده دیگری به غیر از ازن استفاده نشود، مواد آلوده در آب استخر باقی می مانند تا زمانی که وارد مدار تصفیه شده و از دستگاه ازن ژنراتور عبور کنند که طبعاً این موضوع، قابل قبول نمی باشد.

نقد و نظرات

هنوز نظری ارسال نشده است.

نوشتن نقد و نظر

دستگاه تزریق ازن پروزن PROZONE

دستگاه تزریق ازن پروزن PROZONE

مناسب برای طرفیت ها استخر از 30 تا 1200 متر مکعب
ولتاژ 230 ولت تکفاز (50 هرتز)
قابلیت تنظیم ازن خروجی
کنترلر اتومات

نوشتن نقد و نظر

2 محصولات دیگر در همان شاخه: