ترموستات دو مرحله‌ای پن جانسون کنترل مدل A28AA-65C

A28AA-65C

جدید

ترموستات دو  مرحله اصل 

دمای کارکرد: 35- تا 40 درجه سانتی گراد

طول دنباله: 2.4 متر

ساخت: کشور مکزیک

جهت اطلاع از قیمت ترموستات دو مرحله‌ای پن جانسون کنترل مدل A28AA-65C تماس بگیرید.

جزییات بیشتر

0 ریال

افزودن به علاقه‌مندی‌ها

اطلاعات بیشتر

ترموستات دو مرحله‌ای پن جانسون کنترل مدل A28AA-65C

منظور از ترموستات دو مرحله‌ای چیست؟

ترموستات دو مرحله‌ای در واقع نوعی کنترلر دما دو مرحله‌ای است که دو دو سطح یا دو استیج Stage کار می‌کند. اما بهتر است ابتدا به درک نحوه عملکرد کمپرسورها بپردازیم. نحوه تامین سرمایش میتواند در سه حالت رخ دهد: - یک مرحله‌ای، دو مرحله‌ای و چند مرحله‌ای. این عناوین اساساً به چند سطح خروجی از کمپرسور اشاره دارد.

یک کمپرسور تک مرحله‌ای یک سطح خروجی دارد. بنابراین، هر زمان که روشن است، هر بار که ترموستات فرمان دهد، با "بازده کامل" کار می‌کند. در اصل روشن یا خاموش است. بنابراین، حتی زمانی که سیستم شما فقط به یک تنظیم جزئی دما نیاز دارد، کمپرسور با ظرفیت کامل خود کار می‌کند تا به دمای مطلوب برسد.

یک سیستم دو مرحله‌ای راندمان بیشتری دارد. با دو سطح، یک کمپرسور دو مرحله‌ای اساساً دارای تنظیمات "کم" یا "بالا" است. تنظیمات پایین تر، مرحله 1، با حدود 60 درصد ظرفیت کار می‌کند. این ویژگی در مواقعی که تنها به اختلاف دما کمی نیاز است، کارایی بیشتری دارد. کمپرسور شما مجبور نیست به اندازه یک کمپرسور تک مرحله‌ای سوخت بسوزاند یا با شدت کار کند. با این حال، در صورت نیاز، یک کمپرسور دو مرحله‌ای امکان عملکرد با  100 درصد ظرفیت را نیز دارد. در مرحله 2، کمپرسور در حداکثر ظرفیت تا رسیدن به دمای مطلوب کار می‌کند. یک سیستم دو مرحله‌ای مزایای فوق العاده‌ای را در هنگام کارکرد کارآمد به ارمغان می‌آورد.

به عبارتی هنگامی که سیستم تهویه مطبوع و یا سردخانه ما دارای یک کمپرسور با دو سطح عملکرد یا دو کمپرسور باشد از ترموستات دومرحله‌ای پن جانسون کنترل مدل A28AA-65C میتوان استفاده کرد. منظور از دو سطح عملکرد این است که سطح بالاتر برای روزهای گرم تابستان و سطح کم برای روزهای ملایم تر. از آنجایی که سطح پایین برای برآورده کردن نیازهای خنک کنندگی  در 80 درصد مواقع کافی است، ترموستات دو مرحله‌ای پن جانسون کنترل مدل A28AA-65C برای مدت طولانی‌تری کار می‌کند و دمای یکنواخت‌تری تولید می‌کند.

عملکرد این ترموستات شبیه به ترموستات‌های قطع و وصل تابستانی یا زمستانی می‌باشد با این تفاوت که این ترموستات‌ها دارای دو میکروسوئیچ بوده و دامنه قطع و وصل هر میکروسوئیچ با میکروسوئیچ مشابه متفاوت بوده و هر میکروسوئیچ در درجه حرارت مشخصی قطع و وصل می‌شود. یعنی اینکه هر مرحله از یک ترموستات دو مرحله‌ای خود ترموستاتی است که برای کنترل درجه حرارت  تنظیم شده است. در سیستم های  برودتی و در چیلرهایی که دارای سیستم ظرفیت می‌باشند می‌توان از ترموستات‌های چند مرحله‌ای و با روش بی‌بار کردن (unloader Type) کمپرسورها ظرفیت برودتی آن‌ها را کاهش داد.

در ترموستات‌ه دو مرحله‌ای نکات زیر در نظر گرفته شده است:
1
ـ برای تمامی میکروسوئیچ‌ها فقط از یک سنسور مشترک استفاده می‌گردد.
2
ـ پیچ تنظیم رنج نیز مشترک بوده و تنظیم آن برای آخرین مرحله قطع می‌باشد.
مثلاً اگر رنج یک ترموستات دو مرحله‌ای را روی عدد 35درجه تنظیم کنید. این بدان معنی  است که مرحله دوم در 35درجه  قطع می‌شود.
3
ـ دیفرنشیال آن ها مشترک است و با تغییر مقدار دیفرانشیال تمام مراحل بطور یکنواخت تغییر می‌کنند.

به طور کلی ترموستات‌کاپیلاری یا دنباله‌دار چیست؟

ترموستات دنباله‌دار یا کاپیلاری دارای یک لوله و سنسور مویین است که دمای هوای محیط، مایع یا گاز را از فاصله دور از محیط کنترل و تنظیم می‌کند. این سبک از ترموستات از مایع منبسط کننده برای باز یا بستن کنتاکت‌ها در پاسخ به تغییرات دما استفاده می‌کند. این ترموستات‌ها برای کاربردهای HVAC تجاری و صنعتی که در آن کنترل‌کننده باید خارج از ناحیه سنجش قرار گیرد، مانند کنترل تبرید و تنظیم دمای هوا یا مایعات در کانال‌ها، لوله‌ها، مخازن و بویلرها ایده‌آل هستند.

ترموستات‌های غلافی و کاپیلاری دارای یک غلاف پر از مایع هستند و به سرعت به تغییر دما پاسخ می‌دهند. هنگامی که دما افزایشمی یابد، مایع غلاف از طریق کاپیلاری به یک دیافراگم قابل انبساط یا Bellows برای باز یا بسته کردن کنتاکت منبسط می‌شود. ترموستات‌های غلافی و کاپیلاری انعطاف‌پذیری مهندسان طراح را برای قرار دادن سنسور در مکان‌های دور را فراهم می‌کنند. غلاف دنباله‌دار از مس یا فولاد ضد زنگ در طول‌های مختلف ساهته میشوند. این ترموستات‌ها در کاربردهای مختلفی به عنوان دستگاه‌های تنظیم کننده دما و یا سنسورهای ایمنی حد بالا استفاده می‌شوند. بسیاری از مدل‌ها مانند اتو ریست و ریست دستی نیز تولید میشوند.

کاربرد ترموستات دنباله‌دار

این ترموستات‌ها در گرمایش و سرمایش صنعتی و خانگی استفاده می‌شوند. بیشترین کاربرد این ترموستات‌ها در برودت و سردخانه و مکان‌هایی که نیاز به کنترل از راه دور برای دما را دارند می‌باشد.

انواع ترموستات‌ه دنباله‌دار:

ترموستات‌ه تک مرحله‌ای محیط داخلی

این ترموستات‌ها برای گرمایش، سرمایش و سردخانه‌ها مناسب هستند. به همین دلیل به آن‌ها ترموستات سردخانه‌ای نیز میگویند. همچنین این ترموستاتهای دنباله‌دار را می‌توان با اتصالات مناسب به عنوان ترموستات مستغرق نیز استفاده کرد. این کنترلر‌ها با سیستم‌های تک مرحله‌ای سازگار هستند. سیستم‌های تک مرحله‌ای دارای یک سطح خروجی واحد هستند و به سیستم اجازه می‌دهند روشن یا خاموش شود. این ترموستات‌های دنباله‌دار دارای یک لوله مویین و حسگر هستند که دمای هوای محیط، مایع یا گاز را در فاصله دور از کنترل کنترل و تنظیم می‌کند. برای اطمینان از تنظیم دقیق دما، عنصر حسگر تحت تأثیر تغییرات فشار هوا یا شرایط متقابل محیطی قرار نمی‌گیرد. پر مصرفترین و شناخته شده‌ترین ترموستات‌های دنباله‌دار سردخانه‌های شرکت Johnson Controls یعنی سری A19 مدل های A19ABC-41C  و A19ABC-66C و A19ACA-28C و A19ACA-25C جز این دسته قرار دارند.

ترموستات پن جانسون کنترل سری  A19برای پوشش طیف وسیعی از کاربردها برای گرمایش و نیازهای عمومی طراحی شده‌اند. محدوده‌های کنترلی مختلفی برای پوشش دمای کاری از -30 تا 550 درجه فارنهایت (34- تا 288 سیلیسیوس) موجود است. همچنین اتصالاتاتی نیز برای استفاده به صورت ترموستات مستغرق در دسترس هستند.

ترموستات‌های دو مرحله‌ای داخلی

این ترموستات‌ها برای کاربردهای گرمایش، سرمایش و سرمایش داخلی مناسب هستند و دارای محفظه‌هایی هستند که برای استفاده در مکان‌های سر بسته داخلی مناسب هستند. این ترموستات‌ها را می‌توان با اتصالات مناسب برای مخازن و چاه‌ها برای کاربردهای مستغرق استفاده کرد. ترموستات دو مرحله‌ای پن جانسون کنترل سری A28 در این دسته قراردارد. سیستم‌های دو مرحله‌ای دو سطح خروجی دارند و نسبت به سیستم‌های تک‌مرحله‌ای بازده انرژی بیشتری را ممکن می‌سازند و تغییرات کمتری در دما ایجاد می‌کنند. سنسور مسی این ترموستات‌های از مایع پر شده و طوری طراحی شده‌اند که در مقابل اثرات فشار مفاوم باشند.

ترموستات  دو مرحله ای پن جانسون کنترل مدل A28AA-65Cرا با پوشش دمایی 35- تا 40 درجه سانتیگراد برای طیف وسیعی از کاربردهای صنعتی میتوان استفاده کرد.

ترموستات‌های چند مرحله ای

ترموستات‌های چند مرحله ای A36 تجهیزات کنترل شده الکتریکی مانند کمپرسورهای تبرید چندگانه یا کمپرسورهای نوع تخلیه را در تاسیسات تهویه مطبوع یا چیلر کنترل می‌کنند. آن‌ها با سه یا چهار مرحله در دسترس هستند و توسط یک عنصر حسگر پر از مایع که تحت تأثیر تغییرات فشار قرار نمی‌گیرد عمل می‌کند.   ترموستات‌های سری A36 ارائه شده در ساختار "باز" ​​(بدون محفظه) برای نصب پانل هستند. دیفرانشیال در هر مرحله و توالی بین مراحل توسط مهندس تجهیزات برای عملکرد بهینه واحدهای خود تعیین می‌شود و در میدان قابل تنظیم نیستند. این به تولیدکنندگان واحد پکیج اجازه می‌دهد تا چرخه تجهیزات خود را بدون احتمال تنظیم نادرست میدان و توالی نامنظم ناشی از آن مهندسی کنند.   ترموستات‌های چهار مرحله‌ای JOHNSON CONTROL مدل های A36AHB-9109 و A36AHA-9108 و A36AHA-9107 و A36AHA-9105 و A36AHB-9105 در این دسه از ترموستات‌ها قرار میگیرند.

ترموستات‌های تک مرحله‌ای مکان خطرناک

این ترموستات‌های دنباله‌دار برای استفاده در مکان‌های حساس مانند بالابرهای غلات، کارخانه‌های شیمیایی و معادن و یا مناطقی که گرد و غبار قابل احتراق مناسب هستند. ممکن است وجود داشته باشد. ترموستات‌های سری A19AUC و HLT جانسون کنترل در این دسته از ترموستاتهای دنباله‌دار قرار میگیرند. این ترموستات‌ها با سیستم‌های تک مرحله‌ای سازگار هستند. سیستم‌های تک مرحله‌ای دارای یک سطح خروجی واحد هستند و به سیستم اجازه می‌دهند روشن یا خاموش شود. این ترموستات‌ها دارای یک لوله مویین و حسگر هستند که دمای هوای محیط، مایع یا گاز را در فاصله دور از کنترل نظارت و تنظیم می‌کند. برای اطمینان از تنظیم دقیق دما، عنصر حسگر تحت تأثیر تغییرات فشار هوا یا شرایط متقابل محیطی قرار نمی‌گیرد.

ترموستات‌های تک مرحله‌ای داخلی با برد بالا

این ترموستات‌ها دارای محدوده دمای بالاتری نسبت به سایر ترموستات‌های دنباله‌دار هستند. آن‌ها معمولاً در سیستم‌های گرمایش هیدرولیک با ترموول مورد نیاز استفاده می‌شوند. ترموستات‌های مدل A19AAB و A19AAC شرکت Johnson Controls جز این دسته از ترموستات‌های قرار دارند. این سری از ترموستات‌ها با سیستم‌های تک مرحله‌ای سازگار هستند.

ترموستات‌های تک مرحله‌ای دو مداره داخلی

این ترموستات‌ها دارای یک بلوک تماسی چهار سیمه و دو مداره هستند که به آن‌ها اجازه می‌دهد هم دما را تنظیم کنند و هم عملکرد ثانویه را انجام دهند. بلوک تماس شامل دو مجموعه ایزوله از کنتاکت است، بنابراین هنگامی که کنتاکت اصلی باز می‌شود، کنتاکت کمکی بسته می‌شود. این ترموستات‌ها معمولاً برای روشن کردن چراغ نشانگر پس از قطع دمای پایین در سیستم‌های تهویه استفاده می‌شوند. . ترموستات جانسون کنترل سری A70 در این دسته قرار میگیرند. این ترموستات‌ها با سیستم‌های تک مرحله‌ای سازگار هستند.

ترموستات‌های تک مرحله‌ای ضد آب

این ترموستات‌های ضد آب دارای یک محفظه ضد آب هستند و برای گرمکن‌های برج خنک‌کننده، کندانسورهای تبخیری و تجهیزات گرمایش و تهویه ایده‌آل هستند. محفظه‌های آن‌ها دارای رتبه NEMA 4X هستند، بنابراین برای مناطقی که در معرض اسپری آب، رطوبت بالا، آلاینده‌های موجود در هوا و شرایط خورنده هستند مناسب هستند. این ترموستات‌ها با سیستم‌های تک مرحله‌ای سازگار هستند. ترموستات پن جانسون مدل A19QSC و TRF115 از ترموستات‌های ضد آب میباشند.

ترموستات‌های تک مرحله‌ای ضد یخ زدگی

این ترموستات‌ها سیستم‌های ردیابی گرما را تنظیم می‌کنند تا از یخ زدگی در داخل و خارج از سیستم محافظت کنند. آن‌ها می‌توانند یک مدار ردیابی گرما را کنترل کنند یا به عنوان یک کنترل کننده پایلوت برای یک کنتاکتور که چندین مدار ردیابی گرما را سوئیچ می‌کند، عمل کنند. این ترموستات‌ها که به عنوان ترموستات قطع دمای پایین نیز شناخته می‌شوند، دارای محفظه‌های ضد آب هستند که مطابق با NEMA 4X هستند، بنابراین برای مناطقی که در معرض اسپری آب، رطوبت بالا، آلاینده‌های موجود در هوا و شرایط خورنده هستند، مناسب هستند. این کنترل‌ها با سیستم‌های تک مرحله‌ای سازگار هستند. ترموستات‌های سری AMC-F5 ساخت Johnson Controls جز این دسته از ترموستات‌های دنباله‌دار قرار دارد.

ترموستات تک‌ مرحله‌ای محافظ در برابر یخ زدگی

این ترموستات‌ها برای محافظت در برابر یخ زدگی تجهیزات خنک کننده را خاموش می‌کنند تا از سرد شدن بیش از حد یا یخ زدگی کویل‌های هیدرولیک، کویل‌های خنک کننده و لوله‌ها جلوگیری شود. آن‌ها همچنین به عنوان ترموستات قطع دمای پایین شناخته می‌شوند، ترموستات‌های دنباله‌دار پن جانسون سری 134و A11 از این نوع هستند.

ترموستات‌های تک مرحله‌ای مدت زمان یخ زدایی و تاخیر فن

این ترموستات‌ها یخ زدایی را در ویترین‌های یخچال‌دار تنظیم می‌کنند تا از ایجاد یخ زدگی جلوگیری کنند. هنگامی که کویل اواپراتور یخ زدایی شد، کنترل بخاری یخ زدایی را خاموش می‌کند. این ترموستات همچنین باعث می‌شود تا فن‌های اواپراتور بلافاصله پس از یخ‌زدایی روشن نشوند، بنابراین میعانات باقیمانده می‌توانند دوباره یخ بزنند و روی محصول پخش نشوند. این کنترل‌ها با سیستم‌های تک مرحله‌ای سازگار هستند.  همچنین سری A19JOHNSON CONTROLS در مدلهایی با دیفرنشیال قابل تنظیم یا ثابت تولید میشوند. ترموستات‌های عرضه شده با دیفرنشیال قابل تنظیم دارای صفحه مقیاس داخلی هستند که افزایش دیفرنشیال را نشان می‌دهدکه معمولا در حداقل مفدار خود تنظیم هستند.

ترموستات‌های تک مرحله‌ای ضد باران

ترموستات‌های ضد باران برای کاربردهای محیط‌های خارجی، مانند کنترل بخاری‌های برج خنک کننده، ایده آل هستند و طوری طراحی شدند که برای مناطقی که در معرض باران و برف هستند مناسب هستند. این کنترلر‌ها را با اتصالات مناسب به صورت مستغرق نیز میتوان استفاده کرد. این کنترلر‌ها با سیستم‌های تک مرحله‌ای سازگار هستند. سری A19ANC از ترموستات‌های جانسون کنترل از این نوع می‌باشند.

ترموستات‌های دو مرحله‌ای ضد آب

مانند ترموستات‌های تک مرحله‌ای ضد آب می‌باشند با این تفاوت که با سیستم‌های دو مرحله‌ای سازگار هستند. ترموستات A28MA-1C ساخت شرکت پن جانسون یکی از این مدل‌ها می‌باشد.

درباره شرکت جانسون کنترل  Johnson Controls (برای دیدن محصولات جانسون کنترل اینجا کلیک کنید)

جانسون کنترلز یا پن جانسون کنترلز که در ایران به آن به اختصار پن جانسون یا جانسون کنترل نیز میگویند؛ یک شرکت آمریکایی و زیر مجموعه‌ای از کمپانی جانسون کنترلز اینترنشنال است. جانسون کنترلز اینترنشنال در سال 2016 از اقدام دو شرکت جانسون کنترلز و تایکو اینترنشنال ایجاد شد. این کمپانی که یک شرکت چندملیتی مستقر در ایرلند آمریکایی است م که مقر آن در کورک، ایرلند است، که محصولات مرتبط با حریق، تهویه مطبوع و تجهیزات امنیتی برای ساختمان‌ها تولید می‌کند. شرکت جانسون کنترل از سال 2017، در فهرست Fortune Global 500 در رده 389 قرار گرفت.   در سال 1885، خیلی قبل از اینکه کسی در مورد ردپای کربن یا تغییرات آب و هوایی صحبت کند، وارن جانسون شرکتی را راه اندازی کرد تا راه‌های جدیدی را برای مهار و حفظ منابع انرژی گرانبها کشف کند. با انجام این کار، او همچنین سنت نوآوری متمرکز بر مشتری را راه‌اندازی کرد - سنتی که برای بیش از 130 سال الهام‌بخش هزاران کارمند بوده و همچنان به موفقیت جانسون کنترلز ادامه می‌دهد. ساعت‌های برجی پنوماتیکی، باتری‌های ذخیره‌سازی الکتریکی، تجارت تلگراف بی‌سیم و ماشین‌های لوکس بخار و کامیون‌های خدمات پستی او آینده را پیش بینی کرد و شکل داد.   امروزه کمپانی جانسون کنترلز از طریق طیف گسترده‌ای از محصولات و راه حل‌ها در زمینه تهویه مطبوع، سیستم‌های ایمنی و هشدار، اتوماسیون و سیستم‌های کنترلی، ساختمان‌ها و کارخانجات شما را هوشمندتر و ایمنتر می‌کند. مهم‌تر از همه، محیط ‌های هوشمندتر وایمنتر به شما این امکان را می‌دهند که با سرعت و اطمینان خاطر بیشتری روی مشغله‌های منحصر به فرد خود تمرکز کنید.

سایت سنجش صنعت به عنوان نمایندگی فروش حانسون کنترل Johnson Control اصل شامل انواع ترموستات عای جانسون کنترل، فلو سوییچ‌های جانسون کنترل، پرشر سوییچ‌های جانسون کنترل و بسیاری دیگر از محصولات آماده ارئه مشاوره به شما عزیزان میباشد. جهت خرید ترموستات دو مرحله‌ای پن جانسون کنترل  Penn Johnson Ciontrolsمدل A28AA-65C و دریافت مشاوره در مورد خرید انواع ترموستات‌های جانسون کنترل با ما نمایندگی جانسون کنترل در ایران تماس بگیرید.

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

ترموستات دو مرحله‌ای پن جانسون کنترل مدل A28AA-65C

ترموستات دو مرحله‌ای پن جانسون کنترل مدل A28AA-65C

ترموستات دو  مرحله اصل 

دمای کارکرد: 35- تا 40 درجه سانتی گراد

طول دنباله: 2.4 متر

ساخت: کشور مکزیک

جهت اطلاع از قیمت ترموستات دو مرحله‌ای پن جانسون کنترل مدل A28AA-65C تماس بگیرید.

نوشتن نقد و نظر

19 محصولات دیگر در همان شاخه:

دانلود