شیر انبساط آلکو _EXPANSION VALVE ALCO

TCLE_7_1.2HW

جدید

تناژ: 1/2 تا 7 (7/5)
دمای  کارکرد : -10 تا +50 درجه فارنهایت (23.3 - تا 10 درجه سانتی گراد)
طول لوله : 1.524 متر ( 5 FT)
1/2 : INLET
OUTLET :"5/8
ساخت: کشور چک

جهت اطلاع از قیمت اکسپنشن ولو آلکو مدل TCLE 7-1/2 HW 100  تماس بگیرید.

جزییات بیشتر

0 ریال

افزودن به علاقه‌مندی‌ها

اطلاعات بیشتر

شیر انبساط آلکو _EXPANSION VALVE ALCO

اکسپنشن ولو Alco چیست؟

اکسپنشن ولو یا شیر انبساط آلکو دستگاهی است که برای کنترل جریان مبرد در سیستم خنک کننده استفاده می شود. آکسپنشن ولو آلکو فشار را از مبرد مایع حذف می کند تا اجازه انبساط یا تغییر حالت از مایع به بخار در اواپراتور را بدهد. شیر انبساط Alco به دو هدف را انجام می دهند: 1.کنترل مقدار مبرد وارد شده به اواپراتور 2. حفظ اختلاف فشار بین کندانسور (سمت فشار بالا) و اواپراتور (سمت کم فشار). در ادامه مطلب را بخوانید و در مورد آنها بیشتر بدانید.

انواع اکسپنشن ولو :

1. شیرهای انبساط حرارتی یا Thermo Expansion Valves :

اکسپنشن ولو حرارتی یا شیر انبساط ترموستاتیکی وسیله ای است که میزان مبرد آزاد شده در اواپراتور را کنترل می کند و در نظر گرفته شده تا گرمای فوق العاده بخار خروجی از اواپراتور را تنظیم کند. اگرچه اغلب به عنوان یک شیر "ترموستاتیک" توصیف می شود، ولی ترمو اکسپنشن ولو دما را تنطیم نمی کند. دمای اواپراتور با فشار تبخیر تغییر می کند. اکسپنشن ولو ترموستاتیکی به دلیل سادگی و در دسترس بودن و حساسیت و دقت نسبتاً خوب در تنظیم، محبوبیت بالایی دارند. تنوع در سایز شیر انبساط های حرارتی و نوع گاز مبرد باعث میشود که گستره وسیعی از دما و ظرفیت را پوشش دهند.

شیر انبساط Alco مدل TCLE در این دسته از شیر ابساط ها قرار میگیرد. جهت مشاهده سایر اکسپنشن ولوهای حرارتی ما اینجا کلیک کنید یا با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمایید.

ترمو اکسپنشن ولو ها از سه بخش کلی تشکیل میشوند: 

1. بدنه یا پایه ( ذر جداول تحت عنوان body یا flange معرفی میشوند)

2. پاور / Power

3. سوزن یا ارفیس/ Orifice 

تولیدکنندگان مطرح اکسپنشن ولو های حرارتی در دنیا مانند شرکت آلکو کنترل و دانفوس برای هر یک از این بخش ها کدهایی را ارائه میدهند که در جداول راهمای آنها قابل دسترسی میباشد.

2. شیرهای انبساط  دستی :

اکسپنشن ولوهای دستی ,شیرهای سوزنی دستی هستند. موقعیت سوزن ثابت است و جریان جرم از طریق آن به اختلاف فشار در سراسر شیر بستگی دارد. شیر انبساط دستی معمولاً به عنوان یک شیر اطمینان مکمل نصب شده در یک خط بای پس استفاده می شود. همچنین معمولاً برای کنترل سرعت جریان از طریق خطوط تخلیه روغن استفاده می شود. شیر انبساط دستی غیرقابل تنظیم است و نباید به عنوان شیر انبساط با اواپراتور BPHE استفاده شود، زیرا هر گونه تغییر در شرایط عملیاتی فوراً فرآیند تبخیر در داخل مبدل حرارتی صفحه ای با واکنش سریع را تغییر می دهد. تنظیم جریان به صورت دستی نیاز به تنظیم فوری دارد که عملاً امکان پذیر نیست.

3. لوله های مویرگی:

گاهی نیاز یک شیر انبساط را میتوان بوسیله یک لوله مویرگی برطرف کرد به این صورت که یک لوله مسی بلند و پیچیده با دهانه کوچک را در مسیر نصب میکنیم تا مبرد مایع با فشار بالا را از کندانسور دریافت کند. این دهانه کوچک فشار بالا را در یک طرف لوله و فشار کم را در طرف مقابل نگه می دارد. اصطکاک از دیواره های لوله به سرعت فشار مبردی را که از آن عبور می کند کاهش می دهد و روی خط مکش نصب می شود. گاهی اوقات یک فیلتر خشک کن قبل از لوله نصب می شود تا کثیفی یا رطوبت را از مبرد پاک کند.این دستگاه ساده است و هیچ قطعه متحرکی ندارد و عمر طولانی تری دارد. برای استفاده از این دستگاه باید مقدار مبرد موجود در سیستم در سطح کارخانه به درستی کالیبره شود.این دستگاه اندازه گیری با توجه به هزینه کمتری که نسبت به TXV دارد در واحدهایی که به تعداد زیاد تولید می شوند مانند کولرهای اتاقی یا پنجره ای استفاده می شود.

4. شیرانبساط اتوماتیک:

شیر انبساط خودکار جریان مبرد را از خط مایع به اواپراتور با استفاده از دیافراگم تحت فشار تنظیم می کند و فشار ثابتی را در اواپراتور حفظ می کند.این نوع از شیرهای انبساط شامل یک سوزن با یک نشیمنگاه و یک دم فشاری یا دیافراگم با فنر پیچشی با قابلیت تنظیم است. با استفاده از فشار اواپراتور، عیب اصلی آنها راندمان نسبتا ضعیف آنها در مقایسه با انواع دیگر است.فشار ثابت در اواپراتور همچنین مستلزم نرخ ثابتی از تبخیر است که به نوبه خود مستلزم دریفتگی شدید مایع است. همچنین خطر بازگشت مایع به کمپرسور زمانی که بار از حد معینی پایین می آید وجود دارد.

5. شیرهای انبساط الکترونیکی:

شیر انبساط الکترونیکی (EEV) با طراحی بسیار پیچیده تری کار می کند. این نوع از شیرهای انبساط، جریان مبرد ورودی به اواپراتور انبساط مستقیم را کنترل می کنند. آنها این کار را در پاسخ به سیگنال هایی که توسط یک کنترل کننده الکترونیکی به آنها ارسال می شود، انجام می دهند. یک موتور کوچک برای باز و بسته کردن دریچه شیر استفاده می شود که به آن استپ یا استپر موتور می گویند. استپ موتورها به طور مداوم نمی چرخند. آنها توسط یک کنترل کننده الکترونیکی کنترل می شوند و به ازای هر سیگنالی که توسط کنترل کننده الکترونیکی به آنها ارسال می شود، کسری از چرخش را می چرخانند.

6. شیرهای شناور:

شیر شناور توسط یک شناور غوطه ور در مبرد مایع کار می کند. هر دو شناور به سمت پایین و شناور جانبی بالا دستگاه هایی هستند که برای کنترل جریان مبرد مایع استفاده می شوند.شیر شناور به سمت پایین به حفظ سطح ثابت مبرد مایع در اواپراتور کمک می کند. وقتی مایعی در اواپراتور نباشد باز می شود و وقتی مایع در اواپراتور باشد بسته می شود.شیر شناور سمت بالا در سمت پرفشار سیستم قرار دارد که سطح ثابتی از مبرد را در کندانسور حفظ می کند. هنگامی که کمپرسور کار می کند، مبرد متراکم شده به محفظه شناور جریان می یابد و دریچه را باز می کند.

محل نصب شیر انبساط آلکو

شیر انبساط Alco باید در خط مایع، جلوتر از اواپراتور، در حالی که دنباله آن تا حد امکان نزدیک به اواپراتور به خط مکش بسته شود، انجام شود. دنباله نباید در پایین خط مکش قرار گیرد زیرا این احتمال وجود دارد که روغن در کف لوله باعث ایجاد سیگنال های نادرست شود.

نحوه انتخاب اکسپنشن ولو

در هنگام انتحاب اکسپنشن ولو به نکات زیر باید دقت کرد:

نوع گاز مبرد

ظرفیت اواپراتور

فشار اواپراتور

فشار کندانسور

خنک کننده فرعی

افت فشار در سراسر شیر

راهنمای انتخاب شیر انبساط Alco سری TCLE:'

گام اول, آشنایی با کد خوانی شیر انبساط های آلکو می باشد. همان طور که اشاره شد یک شیر انبساط از سه بخش پایه یا بدنه,پاور و سوزن تشکیل میشود که میتوانند هر کدام کدهای جداگانه داشته باشند یا در قالب یک شیر انبساط کامل ارائه گردند. در ادامه به توضیح کد های یک شیر کامل از آلکو از سری TCLE را توضیح میدهیم

نحوه کد خوانی اکسپنشن ولو آلکو مدل TCLE :

کدهای شیر انبساط آلکو ابتدا با کد سری آن شروع میشوند, به عنوان مثال TCLE. سپس در ادامه عددی میاید که ظرفیت تناژ آن را بیان میکند.سپس با یکی از حروف زیر بیان میشود که هر کدام نشانگر نوع گاز مبرد مناسب برای شیر می‌باشد:

MW : گاز فریونی نوع R134a

HW:گاز فریونی نوع R22

SW:گاز فریونی نوع R404a و R507

NW:گاز فریونی نوع R407C

سپس یک عدد 2 یا 3 رقمی درج میشود که کد ماکسیمم فشار کاری می باشد که با توجه به آن در جداول راهنما میتوانید دمای اواپراتور را با توجه به نوع گاز مبرد خود تعیین کنید.

در ادامه برخی از جداول راهنمای مهم در انتخاب اکسپنشن ولو آلکو سری TCLE را مشاهده میفرمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید کاتالوگ کامل را در انتهای صفحه دانلود کنید و یا جهت آگاهی از قیمت اکسپنشن ولو آلکو و دریافت مشاوره با کارشناسان مجرب ما تماس حاصل فرمایید.

درباره شرکت آلکو کنترل Alco Controls

شرکت Emerson Climate Technologies Flow Controls  در سال 1925 با عنوان Alco Valve در ماساچوست ایالات متحده  تاسیس شد.این کمپانی همچنان در تولید ابزار کنترل جریان مبرد با طراحی های نوآورانه مانند شیرهای انبساط و نشانگر های رطوبت و فیلتر های خشک کن پیشگام است.همچنین این شرکت صنعتی رویکرد موفقی در بازار جهانی داشته و دارد و باعث شده که Alco Controls به عنوان یک تولید کننده ی جهانی به مدت 75 سال اولین انتخاب حرفه ای در صنعت تبرید و تهویه مطبوع باشد.

شیرهای انبساطشرکت آآلکو تحت لیبل ALCO Thermo  از با کیفیت ترین اکسپنشن ولو های حال حاضر دنیا می‌باشد که پاسخگوی هرگونه نیاز شما است.

فروشگاه اینترنتی سنجش صنعت نماینده شرکت آلکو در ایران آمادگی تامین کالای مدنظر شما با ضمانت اصالت را دارا میباشد.جهت دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از قیمت شبر انبساط آلکو مدل TCLE 7-1/2 HW 100 با مهندسین و کارشاناسان مجرب ما تماس حاصل فرمایید.

نقد و نظرات

نوشتن نقد و نظر

شیر انبساط آلکو _EXPANSION VALVE ALCO

شیر انبساط آلکو _EXPANSION VALVE ALCO

تناژ: 1/2 تا 7 (7/5)
دمای  کارکرد : -10 تا +50 درجه فارنهایت (23.3 - تا 10 درجه سانتی گراد)
طول لوله : 1.524 متر ( 5 FT)
1/2 : INLET
OUTLET :"5/8
ساخت: کشور چک

جهت اطلاع از قیمت اکسپنشن ولو آلکو مدل TCLE 7-1/2 HW 100  تماس بگیرید.

نوشتن نقد و نظر

6 محصولات دیگر در همان شاخه: